Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte

2 posters
YazarMesaj
Rosa Garcia
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Müdüresi
Rosa Garcia

Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte Empty
MesajKonu: Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte   Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 1:18 pm

Hogwarts'ta yepyeni bir yıl..
Yepyeni öğrenciler..
Yepyeni öğretmenler..öğretmenler!
Son zamanlarda aklımı bir hayli meşgul eden en önemli konu.. Her seneki gibi bu sene de Hogwarts öğretmen sıkıntısı yaşadı. Ama neyseki birkaç stajyer öğretmen bulabildik. Onlardan çok umutluyum. Hogwarts'ta kalıcı olacaklarına, en azından bir iz bırakacaklarına eminim.
Bu okulun başından çok olay geçti. Çok badire atlattı. Eski müdür Albus Dumbledore'un ölümü bütün okulu yasa boğdu. Beni bu kadar çabuk kabullenmelerini tabi ki bekleyemem. Ama yine de umduğumdan daha sıcak bir ortamla karşılaştım.
Koltuğumdan kalktım. Yeni stajyer öğretmenle görüşmek istiyordum. Koridorda bir öğrenci durdurdum.
"İyi günler Profesör.." dedi öğrenci heyecanla. Birinci sınıf olmalıydı. Ürkmüş görünüyordu.
"İyi günler.. Senden bir şey rica edecek-" tam o sırada Bay Filch'i gördüm. "Neyse..sen işine bak çocuğum.."
"Bay Filch..Sizden bir şey rica edeceğim..Bayan Morte'ye söyler misiniz? Onunla görüşmek istiyorum." dedim.
"Tabi..tabi Bayan Garcia.." dedi ve hızlı adımlarla uzaklaştı.
Odama dönüp stajyer öğretmeni beklemeye başladım. Luna Lilith Morte..
Luna Lilith Morte
Admin/Gryffindor Bölüm Başkanı/Stajer öğretmen/Quidditch Takım Kaptanı
Luna Lilith Morte

MesajKonu: Geri: Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte   Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 1:26 pm

Sabahın erken saatlerinde uyanmıi,duşumu almış,Gryffindor cüppemi giymiştim. Stajer öğretmenlik benim için çok yeniydi. Gerçi tüm büyülerdeki başarım göz ardı edilemezdi ama profesörlük... Bambaşka bir şeydi. Bu sene Gryffindor bölüm başkanı olmuştum ve tabiki Quidditch takım kaptanıydım. Üzerimde birçok sorumluluk vardı ama ben bunları çok kolay halledebileceğime emindim. Yavaş adımlarla odamdan çıktım, o sırada bana doğru gelen Bay Filch'i görüp selamladım.
Bay Fİlch heyecanla yanıma gelip
-"Bayan Garcia sizi odasına çağırıyor Luna." sakince başımı sallayıp Bayan Garcia'nın odasına doğru ilerledim. Albus
Dumbledore benim için son derece özel bir insandı. O... O benim babam gibiydi. O öldükten sonra ise Hogwarts'ın başına Bayan Garcia geçirilmişti. Çoğu öğrencinin aksine ben ona çabucak ısınmıştım. Çok iyi biri olduğu kesindi. Bayan Garcia'nın odasının önüne geldiğimde kızıl saçlarımı bileğimdeki tokayla topladım,cüppemi düzelttim ve kapıyı tıklattım.
-"İçeri gelin."

Yavaşça içeri girdim ve gülümseyerek Bayan Garcia'ya baktım.
-"Beni çağırmışsınız Profesör."

-"Ah evet. Lütfen gelip oturun."
Rosa Garcia
Rosa Garcia

MesajKonu: Geri: Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte   Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 11:15 am

Bayan Morte neşeli görünüyordu. Anlaşılan Hogwarts'ta olmaktan memnundu.
"Buyrun oturun Bayan Morte.." dedim.
"Ah lütfen bana Luna deyin.." . "Memnuniyetle.." .
Koltuğuma geri döndüm. Luna da sağ taraftaki koltuğa oturdu. Enerjisi, neşesi, yüzünden hiç eksik olmayan gülümsemesi bana gençliğimdeki günlerimi hatırlattı. Ama şimdi o günleri düşünmenin sırası değildi.
"Biliyorsunuz ki Hogwarts bu sene ilk defa stajyer öğretmen aldı. Bu okulumuz için çok büyük bir değişiklik..ve tabi öğrenciler için de.." .
Yumuşak bir şekilde kafasını salladı. "Evet.."
"Sizinle bu konuyla ilgili görüşmek istedim..biraz sohbet etmek.. Düşünüyorum da uzun zamandır ben de oturup adamakıllı bir sohbet etmedim." .
Benimle birlikte kıkırdadı. İyi anlaşacağımızı hissediyordum. Onu şimdiden kızım gibi görmeye başlamıştım.
Luna Lilith Morte
Luna Lilith Morte

MesajKonu: Geri: Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte   Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 11:21 am

"Sizinle bu konuyla ilgili görüşmek istedim..biraz sohbet etmek.. Düşünüyorum da uzun zamandır ben de oturup adamakıllı bir sohbet etmedim."
Kıkırdadım. Gerçekten uzun zamandır çoğu kişinin korktuğu biri gibi görünmeye başlamıştım. Üzerimdeki sorumluluklar diğerlerinden farklı olduğumu düşündürüyor olmalıydı. Çoğu arkadaşım daha soğuk,daha farklı davranmaya başlamış hatta bazen Bayan Morte,Profesör der olmuştu.
-"Hogwarst'ta çok fazla şey değişti Bayan Garcia. Gereğinden fazla şey... Özellikle Dumbledore'un ölümü beni fazlasıyla derinden sarstı. Onun için gerçekten özel olduğumu biliyordum. O benim babam gibiydi,bende onun kızı gibiydim."
Cümlemi bitirince derin bir enfes alıp elimin tersiyle gözümde biriken yaşları sildim.
-"Gerçekten kötülük artık okulun her yerinde. Nasıl başa çıkacağımızı bilmiyorum Bayan Garcia. Dumbledore'a olduğu gibi sizede birşey olursa okulumuzun yönetimini tamamıyla onlar ele geçirecekler... Kimse karşılarında duramayacak. Kimse..."
Müdüremizin önündeki güçlü kız imajı gözlerime dolan yaşlar nedeniyle tamamen yok olmuştu biliyordum. Çekingen bir şekilde ona gülümsedim.
Rosa Garcia
Rosa Garcia

MesajKonu: Geri: Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte   Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 11:32 am

Gözlerinden düşen her damla onu daha utangaç daha çekingen yapıyordu sanki. Onun adına üzülüyordum. Dumbledore'u yakından tanımış ve nu babasının yerine koymuştu. Şimdi ise onu kaybetmek..çok kötü olmalıydı.
"Evet..kötülük her yerde..okulun içinde dışında..! Hiçbir yerde güvende değiliz. Stajyer öğretmen sistemini kabul etmem bir bakıma bu yüzdendir. Öğretmen sayısı ne kadar fazla olursa okul güvenliği o kadar üst seviyede olur. Ve tabi öğrencilerimiz de daha rahat uyurlar."
Kafasını salladı "Haklısınız..".
"Ve saygı konusunda hiçbir şüpheniz olmasın.. Siz stajyer öğretmenlere de profesörlere gösterildiği kadar saygı gösterilecektir. Siz de profesörlerimiz kadar öğretmensiniz."
Artık daha metanetli gözüküyordu. İş konuşmak Dumbledore'u konuşmaktan daha duygusal değildi.
"Teşekkürler Bayan Garcia..".
Luna Lilith Morte
Luna Lilith Morte

MesajKonu: Geri: Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte   Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 11:38 am

"Teşekkürler Bayan Garcia..".
Sesim biraz kısık çıkmıştı. "Bu ben değilim" diyerek kendimi toparladım. tekrar konuşmaya başladığımda sesim çok daha güçlü ve kararlıydı. Hatta bir an çevremde bir güç dalgası gördüğümü sandım.
-"Bayan Garcia. Benim Özgü Büyüm Zihnefendet. Biliyorsunuz ki bu büyüyle birilerinin zihnine girip oyun oynamak çocuk oyuncağı. Bu yeteneği geliştirmeyi bitirirsem gerçekten bu okulu savunmanın çok daha kolay olacağını düşünüyorum. ve ayrıca Lanetlerle ilgili herşeyi bilirim. Yani olası bir çarpışmada yanınızdayım."
Rosa Garcia
Rosa Garcia

MesajKonu: Geri: Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte   Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 7:36 pm

"Bunu duyduğum için çok memnunum.. Güvenliğimiz için bu çok önemli.. Sizin yardımınız azımsanmayacak kadar çok olacak." dedim. Samimiydim.

"Elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz."
dedi. Hevesli gözüküyordu.
"Teşekkürler Luna..".
"Sanırım artık gitmelisin. İlk dersine geç kalmak istemezsin heralde.." kıkırdadım.
Gülümsedi "Evet..Haklısınız..".

"Beni tekrar ziyaret etmelisin.. Benim de konuşmaya ihtiyacım var. Hogwarts büyük bir okul. Haliyle büyük bir sorumluluk.. Senin fikirlerin benim için önemli..arkadaşlığın da..".

"Elbette Bayan Garcia..Ben de çok memnun olurum..Görüşmek üzere.." dedi ve kapıya doğru yöneldi.

Rosa Garcia o çıkana kadar koltuğuna geri dönmedi. Luna'yı sevmişti. Onun da kendisini sevdiğini umuyordu. Bu okulda bir arkadaş fena olmazdı.

Rosa Garcia ~ Luna Lilith Morte
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Luna Lilith Morte~