Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Perseus Aldo Räine

2 posters
YazarMesaj
Perseus Aldo Räine
6.Sınıf
6.Sınıf
Perseus Aldo Räine

Perseus Aldo Räine Empty
MesajKonu: Perseus Aldo Räine   Perseus Aldo Räine Icon_minitimeC.tesi Tem. 03, 2010 1:59 pm

Ahh! En nefret ettiğim uyanma şekli, Baykuş sesleri başımın içinde yankılanıyordu..Bu şekilde uyandığımda hiçte insancıl görünmüyorum.Gerçi bir Slytherin ne kadar insancıl olabilirki..
Üstümü giymek için kalktım..Ouch! Uzun boyumdan nefret ediyorum..Kafamı okşayarak giyinmeye çoraplardan başlamaya karar verdim..Çoraplardamı ortada yok. Bir gün nasılda
bu kadar lanet olabilir..
Ortak Salona doğru çıkarken BigShot'ın masasından çaldığım krakerleri yiyordum.Ben ona BigShot diyordum çünkü her zaman başına büyük işler açar.Gregor sanırım şanssız bir çocuk.
Ortak salona vardığımda hergün zindanda kalmanın ne denli kasvetli olduğunu düşünmeden edemiyordum.Korkutucu heykellerin arasından Kanlı Baron fırladı. Neden bir katil Slytherin'in hayaletidir düşüncesi aklıma yeniden gelmişti fakat bunun yanıtı oldukça açıktı:
Nefret.

-''Karanlık yoldaşın olsun Genç Perseus'' dedi Kanlı Baron.Şaşırmıştım benim adımıda nerden biliyordu.
-''Sağolun Efendim'' dedim ve Siyah Kanepenin yanından kapıya doğru yöneldim.

Bahçeye çıktığımda bu okulu ve sihiri ne kadar sevdiğimi bir kez daha anladım.Yapraklar teker teker dökülüyor artık kışa giriliyordu.BitkiBilim Seralarına giden yolda bir merdivene oturdum.
Kim bilir kimler geçmişti bu merdivenden kimisi telaşla kimisi korkuyla kimisi neşeyle..Ağaçtan düşen yaprakların rüzgarla dansını izliyordum.Sanki kur yapıyordu her bir yaprak birazdan kavuşacağı toprağa..

Bir anda bir bağırış ve kahkaha sesinden sonra yanımdan 5 kişilik bir grup bana çarparak geçti.Asamı çektim ve ayağa kalktım.Cüppemimin üzerindeki koca ayak izlerini sildim.Gördüğüme şaşırmamıştım.
Yine o şımarık,kasıntı Gryffindor çocukları.. Fakat aralarından uzun saçlı olan kız durdu..Arkasına dönerken aklıma yaprakların dansı geldi.Saçlarıda aynı yapraklar gibi havada dans ediyordu.
Döndü ve o büyülü gözleriyle kusura bakma dercesine bir bakış attı.Dönüp uzaklaştı.

Gürültülü bir ses saatin 12 olduğunun habericisiydi.BitkiBilim dersi saati gelmişti. Taş köprüye doğru ilerledim.Arkamdan biri koşarak geldi ve beni durdurdu.Bu BigShottı.Elinde bir ton kitap ve krakerle soluk soluğa nefes alıyordu.

-''Hadi dostum derse geç kalıcaz'' dedim hafif bir gülümsemeyle.
-''Tamam tamam'' dedi ve yola koyulduk.

Bir yandan kraker yiyor bir yandan gömleğini pantolonuna sokuyor bir yandanda yaz tatilinde neler yaptığını anlatıyordu..Benimse aklım ondan tamamen uzakta hala o Gryffindor Cadısının gözlerindeydi.Yok cadı ona uymamıştı olsa olsa bir melek olabilirdi.

6.Sınıf olmak istiyorum.
Perseus Aldo Räine
6.Sınıf
6.Sınıf
Perseus Aldo Räine

Perseus Aldo Räine Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Aldo Räine   Perseus Aldo Räine Icon_minitimePaz Tem. 04, 2010 12:10 am

Bahçeden içeri girdiğimden herkes yeni cüppeleriyle ne kadarda kusursuzdu.Gidip Slytherin masasına oturdum.Yeni seçilenleri izlemek oldukça eğlenceli olabiliyordu fakat nasihatları dinlemek hiçte iyi değildi.

-Hadi,başlasın seçme şimdi.
Ah!Sanırım konuşmanın sonuna yetişmiştim.Şapka bir kez daha hareketsiz kaldı; bir alkış koptu ama,hatırladığım kadarıyla bu alkış ilk kez mırıltılar ve fısıltılarla kesiliyordu.
yük
Salon'un her yerinde öğrenciler yanındakilerle fikir alışverişinde bulunuyordu.Herkes birlikte alkışlıyordum ama nedeninden emin değildim.

Gregor,kaşları kalkık,''Bu yıl dahada yaşlı görünüyor,dallanıp budaklanmış değilmi?Hem Bu nasihatlerde neydi?'' dedi.
''Çok haklısın,aynen öyle oldu.Ne nasihatı?'' dedim.
''Boşver,çikolatalı kurbağalar jöleyle harika duruyor ne zaman biter şu şey.'' dedi boğuk bir sesle Gregor.

Seçmen Şapka genellikle Dört Hogwarts binası için gereken farklı nitelikleri ve kendisinin bunları Seçmedeki rolünü tanımlamakla yetinirdi.
Onun hiç nasihatte bulunduğunu görmemiştim.Diane,biraz endişeli bir sesle,''Acaba daha önce hiç uyarıda bulunmuş muydu?'' diye sordu.

Kanlı Baron,Gregor'un içinden geçerek Diane'ye doğru eğildi ve ''Elbette,Seçmen Şapka okula gereken uyarıda bulunmaı bir onur borcu bilmiştir hep,ne zaman-''

Ama birince sınıfların isimlerinin yazılı olduğu listeyi okumak üzere bekleyen Profesör Rosa Garcia,fısıldaşan öğrencilere sert bakışlar atıyordu.Mırıldanmalar bıçakla kesilmiş gibi sona ererken,Kanlı Baron yanıma resmi bir tavırla dimdik oturmuştu.Profesör Rosa Garcia uzun parşömen parçasına bakıp ilk adı okudu,
''Flichaber,Ruan.''

Gregor sanki oğlanı tanıyormuş gibi gözlerini dikti.Yeniyetme Ruan'a Şapka'yı geçiren Profesör Rosa Garcia çocuğun yüzünün şapkada kaybolmaması için onu tutuyordu..
Şapka biraz büküldü ve bağırdı: ''Gryffindor!''

Ruan masasına doğru koşarken Slytherin hariç bütün masalar alkışlıyordu.

Birinci sınıfların uzun sırası yavaş yavaş kısaldı. Şapkanın sustuğu sıralarda Gregorun karnının gurultusunu rahatça duyabiliyordum.Sonunda ''Griset,Angela'' Rawenclaw'a seçildi ve Profesör Rosa Garcia
Ders yılı başlangıcı konuşmasını yapmak için hazırlandı.

Müdire,kollarını iki yana hafifçe açtı ve tatlı gülümsemesiyle,
''Yeni gelenler hoşgeldiniz! Eski kurtlar sizleride yeniden görmek ne güzel! Nutuk çekmenin bir sırası vardır,ama şimdi sırası değil.Yumulun!'' dedi ve bir el çırpışıyla tabakların yanında çatal ve bıçaklarımız belirdi.

Müdire Rosa Garcia zarif bir şekilde yerine oturdu.Şimdi kahkaha ve konuşma sesi yerini çatal,bıçak sesine bırakmıştı..

Birde böyle bir şey yazdım..Umarım beğenirsiniz iyi büyüler.
Luna Lilith Morte
Admin/Gryffindor Bölüm Başkanı/Stajer öğretmen/Quidditch Takım Kaptanı
Luna Lilith Morte

Perseus Aldo Räine Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Aldo Räine   Perseus Aldo Räine Icon_minitimePaz Tem. 04, 2010 2:30 pm

Rp Puanlama: 90
Paragraf uzunluğu: Tam.
Yazım kuralları:Tam

3.Şahıstan anlatım: 1.tekil'den anlatılmış. -10
Anlatım: Akıcı
Renklendirme: güzel

Başka bir rp'den alıntı olması: değil

6.Sınıfsın. Tebrikler.
Bu arada Gryffindor'lular şımarık ve kasıntı değildir. -Huh- "-.-" Very Happy

Perseus Aldo Räine
1 sayfadaki 1 sayfası